Kasulik teada

Kasulik teada

Soojuspump säästab energiat. Võrreldes elektriküttega kütmisel (nt elektriradiaator, elektripõrandaküte, elektripuhur) säästame me soojuspumbaga kütmisel külmal ajal keskmiselt 3-4 korda. 

Tänapäeval on võimalik kõikide soojuspumpadega ka jahutada, seega ei pea suvisel ajal enam tundma ennast ebamugavalt. 

Soojuspump hoiab sisetemperatuuri stabiilsena. Kaasaegsed mudelid võimaldavad nii õhuniiskuse vähendamist kui ka ebameeldivate lõhnade eemaldamist. Lisaks saab hoida toas ühtlast temperatuuri, võrreldes ahjuküttega pole vaja ladustada ja tassida raskeid puid. Ka läheb ahjuga aega, enne kui see sooja hakkab andma ja see soojus ei levi igalepoole. Soojuspumbaga seda muret pole, protsess  ise on lihtne ja mugav vajutades ON/OFF nupule, võite juba vähem kui 30 minuti pärast nautida ruumis sobivat temperatuuri. Tänapäeval on mugavus väga tähtis osa meie elust!

Soojuspumba valimine sõltub ruumide suurusest ja paigutusest, hoone soojustusest. Oluline on valida endale õige võimsusega soojuspump ja paigaldada see õigesse kohta. Valides liiga lahja võimsusega soojuspumba, ei suuda see hoonet ara kütta ja tarbib seega palju elektrienergiat. Üldreegel on, et 1kW soojusvõimsusest piisab hea soojustusega hoones 20-25m2 kütmiseks. 

Teile sobiva soojuspumba valimisel aitavad Teid heameelega  meie spetsialistid.

Soojuspumba pideval kasutamisel on mõistlik on puhastada siseosa filtreid iga kuu, kuid kui on tegemist  väga tolmuse ruumiga siis 2-4x nädalas.

Ajapikku soojusvaheti ummistub soojuspumba jõudlus langeb, suureneb elektrikulu ning väheneb seadme kasutegur. Kui seade ei jahuta/küta enam nii nagu varem, elektrikulu on varasemast tunduvalt suurem, ebaloomulikud hääled seadme töötamisel või esineb imelik lõhn seadmest, siis tasuks kohale kutsuda soojuspumba hooldusspetsialist, et vältida ootamatuid rikkeid. Üldiselt vajab soojuspump suuremat hooldust iga 2-3 aasta tagant, soovitame teostada hoolduse kord aastas, et tagada seadme vastupidavus ja garantii kehtivus. Regulaarne hooldamine kindlustab seadme pikaajalise vastupidavuse ja töökindluse. Parim aeg põhjalikuks hoolduseks on sügisene periood enne kütteperioodi algust või kevadel  enne jahutusperioodi algust.

Meie spetsialistid tulevad kohale ja vaatavad soojupumba üle ning teostavad vajalikud remondi- ja/või hooldustööd.

 

 

Soovitame mõelda õhksoojuspumba vahetamisele, kui pumba eluiga on üle 10 aasta. 

Uued õhksoojuspumbad on 15-20% efektiivsemad ja ökonoomsemad. See aitab säästa küttekuludelt ja pakub mugavust läbi erinevate funktsoonide nagu nt läbi telefoni juhtimine, suvilareziim, ökonoomne reziim, erinevad sensorid/andurid õhu juhtimiseks ja inimeste tuvastamiseks. Uued pumbad on kõrgema energiaklassiga ja töötavad kuni -30 külmakraadini. 

Uued soojuspumbad pakuvad tänapäevast disaini, neid on saadaval palju erinevaid disainmudeleid erinevates toonides, mis võimaldab valida kodu interjööriga sobiva soojuspumba.